Klaipėdos Mažasis Jaunimo Teatras

Naujienos

Spektaklis vaikams ,,Stebuklinga spanguolė‘‘

2019 - 2020 m.

„Klaipėdos Mažasis Jaunimo Teatras“ Šiais mokslo metais savo mažuosius žiūrovus tikrai nustebins ir suteiks nepaprastų emocijų. Pakviesdami į savo naująjį spektaklį, Pastatytą pagal šviesaus atminimo, nuostabios Lietuvių rašytojos Jurgos Ivanauskaitės pasaką „Stebuklinga Spanguolė“. Tai šiuolaikinio miesto vaiko Algiuko, netikinčio pilies koridoriais kurie saugo gamtos Karalienės paslaptį. Dviejų skirtingų pasaulių gyventojų visiškas nesusikalbėjimas, privers leipti iš juoko, o po akimirkos susimąstyti, kuris pasaulis tikresnis? Kodėl šie du pasauliai negalimi vienas be kito? Kodėl nesaugodamas miesto, neišsaugosi miško? Kodėl patys žmonės sukuria atominį karą, o paskui patys jo bijo? O juk nuo seno pasaulyje egzistuoja Vuokliai, vaiduokliai, laumės bildukai, kurie tikrai negali sunaikinti viso pasaulio, tačiau… Jų niekas nebebijo…

Maža to pamatysime pasaulio veidrodį, o jame tiesą, nepagražintą ir kartais nematomą mūsų pasaulio liūdnąją pusę. Kuri dažnam žiūrovui suvilgo akis ašara ir priverčia pagalvoti – Aš užaugsiu ir viską ištaisysiu,o dabar viską pradėsiu nuo mažų darbų.

Spektaklio režisierius Tomas Sipavičius per nesusipratimo komedijos ir vaikiškos dramos žanrą veda savo žiūrovą į „šaltą dušą“ spektaklio finale. Realistiški medijos vaizdai pasaulio veidrodyje, kurie nokautuoja net ir labiausiai nerūpestingus ir nežiūrinčius į visa tai rimtai. Nuostabaus grožio gamtos karalienė (Motina gamta) ir visi jums nematomi jos sargai Vuokliai, Vaiduokliai, Bildukai, Kaukai nekaltins Jūsų, o tik primins, kad Žmogus nėra blogas, tik prisigalvojo labai daug sau patogių dalykų ir tapo labai nerūpestingas.

„Atmink kad tu, ir tu, ir tu, kad Jūs esate pasaulio veidrodis ir tik jūs esate atsakingi už pasaulio likimą. Ir viskas kas jame vyksta priklauso tik nuo jūsų.“

(Jurga Ivanauskaitė)

Spektaklis pripažintas geriausiu gastrolinio teatro spektakliu.

Galerija

Artimiausi Spektakliai

Karantino Meto spektakliai nerodomi

Spektakliai

Spektaklis vaikams ,,Mažasis Princas‘‘

2018 - 2019 m.

Kviečiame Jus keliauti į pačios slapčiausios visatos, pačias slapčiausias vietas. Ta visata- tai mes, mūsų jausmai, teisingi poelgiai ir paklydimai. Dinamiškas, prasmingas, nuotaikingas, bet kartu ir padedantis pamąstyti apie paprastas tiesas, kurios šiame greitame pasaulyje lieka vis tolimesnėse mūsų sielos planetose spektaklis „Mažasis Princas“ leis pažvelgti per šaržuotą padidinamąjį stiklą, į tuščiagarbiškumo ir populiarumo naštą ir suprasti, kad daug maloniau kai tave gerbia, o ne garbina. Ir ar mes jaučiamės laimingi ir turtingi, kai tuo ką turime, nesidaliname su kitais ir kad draugystė daug svarbiau už visus blizgančius daikčiukus, kurie yra tik tavo ir niekieno kito. Kad draugystė- tikra draugystė tavęs niekada nepaliks jei ji bus laisva ir kitų norai bus tokie pat svarbūs kaip ir tavo norai. Kad negalima savimi užgožti viso pasaulio žvaigždžių ir padėti jų į banką- juk jomis turi teisę džiaugtis visi. Kad net ir gyvendami savo mažoje planetoje turime laikytis paprastų taisyklių, nors kartais jos, mums ir nevisai patinka. Kad net ir mažytė planeta paisanti taisyklių gali būti atsakinga už visą didelį pasaulį ir nepaisydami taisyklių galime sujaukti netgi visą visatą. Tad jei kažkas uždega ir užgesina žvaigždes- vadinasi to kitiems labai reikia. Ir paprastas tiesas, ar galime prisijaukinti ir pamiršti. Ar lengvabūdiškai palikti negalvojant, kad net ir kitoks sutvėrimas nei mes turi jausmus ir gali tavęs laukti, nebesuprasdamas kodėl neateini, nors dar visai neseniai kartu žaidei ir taip norėjai jį prisijaukinti. Ištikimybė, atsidavimas ir atsakingumas atveria didžiausią visatos paslaptį „Tai kas nematoma akimis- matoma širdimi“. Ir kad amžinai lieki atsakingas už tą, su kuo susibičiuliauji… Apie rimtus dalykus kalbėsime suprantamai- vaikų kalba. Spalvingai ir interaktyviai, komedija ir vaikiška drama nuspalvinta gausybe nuotaikingų ir pamokančių dainų. Realiais visatos vaizdais video projekcijose, šešėlių teatro kalba. Ir stebinsime šviesos efektais, konfeti patrankomis, puikiais kostiumais ir paprastumu dalykuose, kurie gyvenime atrodo labai sudėtingi ir nepasiekiami.

Galerija